CSTLS24M5X53-B0
Mfr.Part #
CSTLS24M5X53-B0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet
Download
Description
CER RESONATOR
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Width :
5.5 mm
Tradename :
CERALOCK
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Brand :
Series :
CSTLS_X
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Load Capacitance :
15 pF
Base Product Number :
CSTLS
Height :
3.5 mm
Length :
6.5 mm
Frequency :
24.5 MHz
Type :
CERAMIC RESONATOR
Package / Case :
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Maximum Operating Temperature :
+ 80 C
Product Type :
Resonators
Termination Style :
Through Hole
Product Category :
Package :
Bulk
Product Status :
Active
Subcategory :
Tolerance :
0.5 %
Size / Dimension :
0.217 L x 0.118 W (5.50mm x 3.00mm)
Murata
Datasheets
CSTLS24M5X53-B0
Introducing Resonators Murata Electronics CSTLS24M5X53-B0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Type:CERAMIC RESONATOR, Package / Case:Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch, CSTLS24M5X53-B0 pinout, CSTLS24M5X53-B0 datasheet PDF, CSTLS24M5X53-B0 amp .Beyond Resonators Murata Electronics CSTLS24M5X53-B0 ,we also offer CSTNR4M00GH5L000R0, ECS-CR2-10.00-B-TR, ECS-SR1-4.00-B-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics CSTLS24M5X53-B0
CSTLS_X Capacitor 0.5 % Bulk Through Hole 0.217 L x 0.118 W (5.50mm x 3.00mm) Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch