CSTCE12M2G52-R0
Mfr.Part #
CSTCE12M2G52-R0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Datasheet
Download
Description
CER RESONATOR SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Resonators
Load Capacitance :
10pF
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Height :
0.031 0.79mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
Termination :
SMD/SMT
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Min Operating Temperature :
-20°C
Frequency Tolerance :
0.5%
Crystal/Resonator Type :
CERAMIC RESONATOR
Frequency :
12.2MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
80°C
Additional Feature :
TR, Embossed, 7 Inch
Surface Mount :
yes
Number of Pins :
3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
0.5%
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
12.288MHz