CSR0805JTR400
Mfr.Part #
CSR0805JTR400
Description
RES 0.4 OHM 5% 1/4W 0805
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
400mOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Datasheets
CSR0805JTR400
Stackpole Electronics, Inc. CSR0805JTR400
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 400mOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C