CSR0805JTR390
Mfr.Part #
CSR0805JTR390
Description
RES 0.39 OHM 5% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
390mOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W