CSR0603JTR120
Mfr.Part #
CSR0603JTR120
Description
RES 0.12 OHM 5% 1/8W 0603
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
120mOhm
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C