CSR0603JT47L0
Mfr.Part #
CSR0603JT47L0
Description
RES 0.047 OHM 5% 1/8W 0603
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Resistance :
47mOhm
Tolerance :
±5%
TR, Paper, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm