CSNL2010JT16L0
Mfr.Part #
CSNL2010JT16L0
Description
RES 0.016 OHM 5% 1.5W 2010
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Rated Power Dissipation (P) :
1.5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Resistance :
16mOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
17 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Series :
CSNL
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~170°C