CSNL2010JT12L0
Mfr.Part #
CSNL2010JT12L0
Description
RES 0.012 OHM 5% 1.5W 2010
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Series :
CSNL
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
1.5W
Resistance :
12mOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1.5W