CS45SL2GA470JYNKA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS45SL2GA470JYNKA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 440VAC SL RADIAL
Stock
664
In Stock :
664
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Composition :
Ceramic
Feature :
High Voltage
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Thickness :
5.0038mm
Voltage - Rated AC :
400V
Temperature Coefficient :
SL
Lead Diameter :
600 µm
Package / Case :
Radial, Disc
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Applications :
Safety
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
2001
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Ratings :
X1, Y2
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
7.493mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Series :
CS
Termination :
Radial
Voltage - Rated :
440VAC
Capacitance :
47pF
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Diameter :
7mm
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead/Base Style :
Straight
Datasheets
CS45SL2GA470JYNKA
TDK Corporation CS45SL2GA470JYNKA
CS 47pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc