CS45SL2GA330J-NKA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS45SL2GA330J-NKA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 300/440VAC SL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
High Voltage
Ratings :
X1, Y2
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Applications :
Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Package / Case :
Radial, Disc
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Temperature Coefficient :
SL
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Series :
CS
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
CS45SL2GA330J-NKA
TDK Corporation CS45SL2GA330J-NKA
CS 33pF 300V Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc