CS45SL2GA150J-NKA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS45SL2GA150J-NKA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 300/440VAC SL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
15pF
Applications :
Safety
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
300V
Published :
Temperature Coefficient :
SL
Mounting Type :
Through Hole
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CS
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Ratings :
X1, Y2
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Feature :
High Voltage
Packaging :
Bulk
Datasheets
CS45SL2GA150J-NKA
TDK Corporation CS45SL2GA150J-NKA
CS 15pF 300V Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc