CS45-B2GA471K-GKA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS45-B2GA471K-GKA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 440VAC RADIAL
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Published :
2013
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
CS45
Voltage - Rated :
440VAC
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Pbfree Code :
yes
Applications :
Safety
Lead Pitch :
7.493mm
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead/Base Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Feature :
High Voltage
Mount :
Through Hole
Capacitance :
470pF
Ratings :
X1, Y2
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Temperature Coefficient :
B
Datasheets
CS45-B2GA471K-GKA
TDK Corporation CS45-B2GA471K-GKA
CS45 470pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc