CS321613-8R2K
Mfr.Part #
CS321613-8R2K
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
FIXED IND 8.2UH 25MA 600MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Pbfree Code :
yes
DC Current :
25mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Q Factor :
65
Radiation Hardening :
No
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Shielding :
yes
Frequency - Self Resonant :
26MHz
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Type :
Multilayer
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Inductance :
8.2μH
Height :
1.5mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ferrite
Published :
Test Frequency :
4MHz
Series :
CS321613
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
1.8mm
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Military Standard :
Not
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Surface Mount :
Q @ Freq :
65 @ 4MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
25mA
Datasheets
CS321613-8R2K
Bourns, Inc. CS321613-8R2K
CS321613-8R2K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD