CS321613-68NK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS321613-68NK
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 68NH 300MA 150MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
CS321613
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
150mOhm
HTS Code :
Inductance :
68nH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Height :
1.5mm
Shielding :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Q Factor :
60
Pbfree Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
DC Current :
300mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
280MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Type :
Multilayer
Test Frequency :
50MHz
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Packing Method :
TR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q @ Freq :
60 @ 50MHz
Depth :
1.8mm
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Published :
Material - Core :
Ferrite
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Max DC Current :
300mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Datasheets
CS321613-68NK
Bourns, Inc. CS321613-68NK
CS321613-68NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD