CS321613-47NK
Mfr.Part #
CS321613-47NK
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47NH 300MA 150MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Q Factor :
60
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
Depth :
1.8mm
Test Frequency :
50MHz
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
320MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
300mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
JESD-609 Code :
e3
Shielding :
yes
Q @ Freq :
60 @ 50MHz
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Height :
1.5mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
SMD/SMT
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR
Series :
CS321613
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Type :
Multilayer
Inductance :
47nH
Surface Mount :
Datasheets
CS321613-47NK
Bourns, Inc. CS321613-47NK
CS321613-47NK datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD