CS0603KRX7R9BB472
Mfr.Part #
CS0603KRX7R9BB472
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
CERAMIC CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Width :
0.8mm
Tolerance :
±10%
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
TR, Paper, 7 Inch
Polarity :
NON-POLARIZED
Height :
0.8mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4700pF
Datasheets
CS0603KRX7R9BB472
YAGEO CS0603KRX7R9BB472
CS 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)