CS0603JRX7R9BB331
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS0603JRX7R9BB331
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Height :
0.8mm
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Multilayer :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
33 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
330pF
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Series :
CS
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±5%