CQ0805FRNPOYBN300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CQ0805FRNPOYBN300
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 30PF 250V NPO 0805
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Product :
RF Microwave / High Q
Tolerance :
±1%
Features :
Voltage - Rated :
250V
Series :
CQ
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
0.7 mm
Lead Spacing :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Dielectric :
C0G (NP0)
Product Status :
Active
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Height - Seated (Max) :
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Failure Rate :
Product Type :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
30 pF
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Capacitors
Datasheets
CQ0805FRNPOYBN300
YAGEO CQ0805FRNPOYBN300
CQ 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm C0G NP0 ±1% 30pF