CQ0603ARNPOYBN3R6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CQ0603ARNPOYBN3R6
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.6PF 250V C0G/NPO 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
3.6pF
Series :
CQ
Tolerance :
±0.05pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
CQ0603ARNPOYBN3R6
YAGEO CQ0603ARNPOYBN3R6
CQ 3.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)