CQ0201BRNPO8BN3R1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CQ0201BRNPO8BN3R1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.1PF 25V C0G/NPO 0201
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3.1pF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Published :
2018
Series :
CQ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
CQ0201BRNPO8BN3R1
YAGEO CQ0201BRNPO8BN3R1
CQ 3.1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)