CPR15R2200JE10
Mfr.Part #
CPR15R2200JE10
Description
RES 0.22 OHM 15W 5% RADIAL
Size / Dimension :
1.888Lx0.500W 47.96mmx12.70mm
Resistance :
220mOhm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Height :
12.7mm
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Power Dissipation :
15W
Power Rating :
15W
Composition :
Wirewound
Datasheets
CPR15R2200JE10
Vishay / Dale CPR15R2200JE10
Through Hole FIXED RESISTOR, 220mOhm, Wirewound,