CPR05220R0JE6625
Mfr.Part #
CPR05220R0JE6625
Description
RES 220 OHM 5W 5% RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.360 (9.14mm)
Size / Dimension :
1.060 L x 0.375 W (26.92mm x 9.53mm)
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Series :
CPR
Product Status :
Active
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C ~ 225°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Features :
Flame Proof, Safety
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
5W
Resistance :
220 Ohms
Datasheets
CPR05220R0JE6625
Vishay / Dale CPR05220R0JE6625
220 Ohms, 5W, Metal Oxide Film,