CPPC7-B6-12.0TS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPPC7-B6-12.0TS
Manufacturer
Cardinal Components
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Cardinal Components
Product Category :
Oscillators
Series :
FIPO™ CPP
Output :
CMOS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Supply Current :
45mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
50μA
Current - Supply (Max) :
45mA
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
3 Weeks
Min Operating Temperature :
0°C
Voltage - Supply :
5V
Frequency :
12MHz
Function :
Enable/Disable
Max Operating Temperature :
70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Frequency Stability :
±100ppm
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm