CPPC4-LT56P
Mfr.Part #
CPPC4-LT56P
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description
OSC PROG CMOS 3.3V 100PPM STBY
Product Category :
Programmable Oscillators
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency Stability :
±100ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Available Frequency Range :
1MHz~100MHz
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Packaging :
Tube
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
Function :
Standby
Output :
CMOS
Series :
FIPO™ CPP
Size / Dimension :
0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
Published :
Programmable Type :
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Datasheets
CPPC4-LT56P
Cardinal Components CPPC4-LT56P
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Microchip Technology
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ
  • Microchip Technology
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-170MHZ
    XTAL OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ