CPF182R000JKEE6
Mfr.Part #
CPF182R000JKEE6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Description
RESISTOR METAL FILM 1W 82.0 OHM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Tubular
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C~230°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
CPF
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
82Ohm
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Package / Case :
Axial
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Surface Mount :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
1W
Lead Diameter :
0.64 mm
Datasheets
CPF182R000JKEE6
Vishay / Dale CPF182R000JKEE6
FIXED RESISTOR, 82Ohm, Metal Film,