CPF1206B680RE1
Mfr.Part #
CPF1206B680RE1
Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/8W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
CPF, Neohm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
680Ohm
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mounting Feature :
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Datasheets
CPF1206B680RE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF1206B680RE1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 680Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C