CPF1206B560KE1
Mfr.Part #
CPF1206B560KE1
Description
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/8W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
CPF, Neohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Mounting Feature :
2
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
560kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
PRECISION
Datasheets
CPF1206B560KE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF1206B560KE1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 560kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C