CPF1206B51RE1
Mfr.Part #
CPF1206B51RE1
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/8W 1206
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Size / Dimension :
0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm)
Features :
Tolerance :
±0.1%
Series :
CPF, Neohm
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
51 Ohms
Datasheets
CPF1206B51RE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF1206B51RE1
CPF, Neohm Series, Thin Film, 51 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C