CPF1206B200RE1
Mfr.Part #
CPF1206B200RE1
Description
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/8W 1206
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Series :
CPF, Neohm
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
125mW
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
150V
Height :
550μm
Termination :
Solder
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Width :
1.5494mm
Weight :
16.187578mg
Max Operating Temperature :
155°C
Number of Resistors :
1
Resistance :
200Ohms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.048mm
ELV :
Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Datasheets
CPF1206B200RE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF1206B200RE1
CPF, Neohm Series, Thin Film, 200Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C