CPF0402B412KE1
Mfr.Part #
CPF0402B412KE1
Description
CPF 0402 412K 0.1% 25PPM 1K RL
Stock
801
In Stock :
801
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Package :
Cut Tape (CT)
Ratings :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Series :
CPF
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Features :
Resistance :
412 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
CPF0402B412KE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF0402B412KE1
CPF Series, Thin Film, 412 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C