CPF0201D280RE1
Mfr.Part #
CPF0201D280RE1
Description
RES SMD 280 OHM 0.5% 1/32W 0201
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
280Ohm
Packaging :
Size / Dimension :
0.023Lx0.011W 0.58mmx0.29mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Series :
CPF, Neohm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CPF0201D280RE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D280RE1
CPF, Neohm Series, Thin Film, 280Ohm, 0.03W 1/32W, ±0.5%, -55°C~155°C