CPF0201D274RE1
Mfr.Part #
CPF0201D274RE1
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES SMD 274 OHM 0.5% 1/32W 0201
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Published :
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.023Lx0.011W 0.58mmx0.29mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CPF, Neohm
Resistance :
274Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CPF0201D274RE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D274RE1
CPF, Neohm Series, Thin Film, 274Ohm, 0.03W 1/32W, ±0.5%, -55°C~155°C