CPF0201D140RE1
Mfr.Part #
CPF0201D140RE1
Description
RES SMD 140 OHM 0.5% 1/32W 0201
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Resistance :
140Ohm
Size / Dimension :
0.023Lx0.011W 0.58mmx0.29mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Series :
CPF, Neohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
CPF0201D140RE1
TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D140RE1
CPF, Neohm Series, Thin Film, 140Ohm, 0.03W 1/32W, ±0.5%, -55°C~155°C