CPF0201B15KE
Mfr.Part #
CPF0201B15KE
Description
CPF 0201 15K 0.1% 25PPM 10K RL
0201 (0603 Metric)
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
Series :
CPF
Size / Dimension :
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Supplier Device Package :
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Composition :
Thin Film
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Resistance :
15 kOhms
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CPF0201B15KE
TE Connectivity AMP Connectors CPF0201B15KE
CPF Series, Thin Film, 15 kOhms, 0.03W, 1/32W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C