CPF0201B13KE1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPF0201B13KE1
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
2.5 mm x 2 mm
Datasheet
Download
Description
CPF 0201 13K 0.1% 25PPM 1K RL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS :
Details
Product Type :
Standard Oscillators
CTS
Product :
Precision Resistors Thin Film SMD
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations :
2
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Mounting Style :
PCB Mount
Product Status :
Active
Resistor Type :
PRECISION
Series :
626
Product Length :
0.6mm
Product Width :
0.3mm
Features :
Technology :
Thin Film
Failure Rate :
Power Rating :
31.25mW
Height :
1.1 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Package / Case :
2.5 mm x 2 mm
Frequency Stability :
30 PPM
Size / Dimension :
0.023 L x 0.011 W (0.58mm x 0.29mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);
Current Rating :
45 mA
Output Format :
LVPECL
Packaging :
Reel
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Resistance :
13kOhm
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient :
± 25ppm/°C
Subcategory :
Oscillators
Length :
2.5 mm
Width :
2 mm
Height - Seated (Max) :
0.011 (0.28mm)
Application :
Commercial, Industrial, Medical
Qualification :
Tolerance :
±0.1%
Brand :
CTS Electronic Components
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Supplier Device Package :
Type :
High Stability Precision Chip Resistor
Voltage Rating :
15V
Composition :
Thin Film
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
Frequency :
150 MHz
Datasheets
CPF0201B13KE1
Introducing Chip Resistor - Surface Mount TE Connectivity AMP Connectors CPF0201B13KE1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 155°C, Number of Terminations:2, Package / Case:2.5 mm x 2 mm, Type:High Stability Precision Chip Resistor, CPF0201B13KE1 pinout, CPF0201B13KE1 datasheet PDF, CPF0201B13KE1 amp .Beyond Chip Resistor - Surface Mount TE Connectivity AMP Connectors CPF0201B13KE1 ,we also offer RC0201FR-071KL, RC0201FR-07100KL, RC0201FR-074K7L, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
TE Connectivity AMP Connectors CPF0201B13KE1
Precision 626 Series, Thin Film, 13kohm, 0.03W, 1/32W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C