CPF0201B11K5E1
Mfr.Part #
CPF0201B11K5E1
Description
CPF 0201 11K5 0.1% 25PPM 1K RL
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
2
Product Status :
Active
Failure Rate :
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Features :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Supplier Device Package :
Series :
CPF
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Package :
Cut Tape (CT)
Resistance :
11.5 kOhms
Datasheets
CPF0201B11K5E1
TE Connectivity AMP Connectors CPF0201B11K5E1
CPF Series, Thin Film, 11.5 kOhms, 0.03W, 1/32W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C