CPF-A-0805B13R3E1
Mfr.Part #
CPF-A-0805B13R3E1
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Number of Resistors :
1
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Height :
31.8mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
13.3Ohm
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
13 Weeks
Termination :
Solder
Series :
CPF-A, Neohm
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
REACH SVHC :
No SVHC
ELV :
Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
CPF-A-0805B13R3E1
TE Connectivity AMP Connectors CPF-A-0805B13R3E1
CPF-A, Neohm Series, Thin Film, 13.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C