CPDT-24VUB-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPDT-24VUB-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 24VWM 52VC SOT23
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Number of Channels :
1 Channel
Power Line Protection :
No
Polarity :
Bidirectional, Unidirectional
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
52V
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
MouseReel
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
7A
Base Product Number :
CPDT-24
Package :
Tape and Reel (TR)
Breakdown Voltage :
26.7 V
Type :
Zener
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Power - Peak Pulse :
350W
RoHS :
In Transition
Product Type :
ESD Suppressors
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Brand :
Capacitance @ Frequency :
Clamping Voltage :
52 V
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Working Voltage :
24 V