CPCF07620R0KE66
Mfr.Part #
CPCF07620R0KE66
Description
RES 620 OHM 7W 10% RADIAL
Max Power Dissipation :
7W
Series :
CPCF
Width :
8.9916mm
Supplier Device Package :
Radial Lead
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
7W
Height :
40.4876mm
Resistance :
620Ohms
Max Operating Temperature :
225°C
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Length :
13.0048mm
Feature :
Flame Proof, Safety
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Height Seated (Max) :
1.594 40.50mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
CPCF07620R0KE66
Vishay / Dale CPCF07620R0KE66
620Ohms, 7W, Metal Oxide Film,