CPCF0522K00JE66
Mfr.Part #
CPCF0522K00JE66
Description
RES 22K OHM 5W 5% RADIAL
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Power Dissipation :
5W
Published :
Height :
25.4762mm
Bulk
Lead Diameter :
0.8 mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Height Seated (Max) :
1.003 25.48mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Contact Plating :
Tin
Lead Length :
3.5mm
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Composition :
Metal Oxide Film
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Wire
Resistance :
22kOhm
Lead Spacing :
5mm
Surface Mount :
No
Datasheets
CPCF0522K00JE66
Vishay / Dale CPCF0522K00JE66
FIXED RESISTOR, 22kOhm, Metal Oxide Film,