CPCC108R000KB32
Mfr.Part #
CPCC108R000KB32
Description
RES 8 OHM 10W 10% RADIAL
CPCC
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
8Ohm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radial
Published :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
10W
Height :
34.8488mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Height Seated (Max) :
1.372 34.85mm
Datasheets
CPCC108R000KB32
Vishay / Dale CPCC108R000KB32
Through Hole FIXED RESISTOR, 8Ohm, Wirewound,