CPCC108R000KB31
Mfr.Part #
CPCC108R000KB31
Description
RES 8 OHM 10W 10% RADIAL
Through Hole Resistors
Width :
12.319mm
Series :
CPCC
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
8Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
10W
Power Rating :
10W
Length :
16.0782mm
Height :
34.8488mm
Feature :
Flame Proof, Safety
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
Tolerance :
±10%
Supplier Device Package :
Radial Lead
Max Operating Temperature :
275°C
Height Seated (Max) :
1.372 34.85mm
Datasheets
CPCC108R000KB31
Vishay / Dale CPCC108R000KB31
Through Hole 8Ohms, 10W, Wirewound,