CPCC1022R00KE66
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPCC1022R00KE66
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 10W 10% RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Surface Mount :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Length :
3.5mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Feature :
Flame Proof, Safety
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Resistance :
22Ohm
Size / Dimension :
0.633Lx0.485W 16.08mmx12.32mm
Lead Spacing :
7.5mm
Max Power Dissipation :
10W
Series :
CPCC
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
Height :
34.8488mm
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.8 mm
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
1.372 34.85mm
Datasheets
CPCC1022R00KE66
Vishay / Dale CPCC1022R00KE66
FIXED RESISTOR, 22Ohm, Wirewound,