CPCC071R000KE66
Mfr.Part #
CPCC071R000KE66
Description
RES 1 OHM 7W 10% RADIAL
Height :
40.4876mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Length :
13.0048mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
1.594 40.50mm
Width :
8.9916mm
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-65°C
CPCC
Supplier Device Package :
Radial Lead
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistance :
1Ohms
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
275°C
Power (Watts) :
7W
Datasheets
CPCC071R000KE66
Vishay / Dale CPCC071R000KE66
1Ohms, 7W, Wirewound,