CPCC0324R00JE32
Mfr.Part #
CPCC0324R00JE32
Description
RES 24 OHM 3W 5% RADIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.813 mm
Lead Spacing :
5mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.984 24.99mm
Resistance :
24Ohm
Height :
24.9936mm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Flame Proof, Safety
Power Rating :
3W
Published :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Lead Length :
4.5mm
Size / Dimension :
0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Series :
CPCC
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CPCC0324R00JE32
Vishay / Dale CPCC0324R00JE32
Through Hole FIXED RESISTOR, 24Ohm, Wirewound,