CPCC03100R0KE32
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPCC03100R0KE32
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 3W 10% RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Length :
4.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Composition :
Wirewound
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Lead Diameter :
0.813 mm
Lead Spacing :
5mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Published :
Power Rating :
3W
Height :
24.9936mm
Resistance :
100Ohm
Packaging :
Bulk
Feature :
Flame Proof, Safety
Height Seated (Max) :
0.984 24.99mm
Max Power Dissipation :
3W
Series :
CPCC
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CPCC03100R0KE32
Vishay / Dale CPCC03100R0KE32
Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, Wirewound,