CP2-SAB110-1-KR
Mfr.Part #
CP2-SAB110-1-KR
Manufacturer
3M
Description
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
Manufacturer :
3M
Product Category :
Hard Metric, Standard
Number of Positions :
110
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
Press-Fit
Published :
Contact Finish :
Gold
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Pins :
110
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Factory Lead Time :
9 Weeks
Connector Usage :
CompactPCI
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Connector Style :
AB 22
Series :
MetPak™ CP2
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079 2.00mm
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Number of Positions Loaded :
All
Packaging :
Bulk
Datasheets
CP2-SAB110-1-KR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN HEADER 154POS 2MM PRESS-FIT
  • TE Connectivity
    2MM HM C 77POS M 3.7MM
  • TE Connectivity
    2MM HM A 154POS M 3.7MM
    2MM HM B22 154POS M 3.7MM