CP2-HSA110-4
Mfr.Part #
CP2-HSA110-4
Manufacturer
3M
Description
CONN SHROUD 110POS PCB
Manufacturer :
3M
Product Category :
Backplane Connector Housings
Pitch :
0.079 2.00mm
Housing Material :
PBT
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Factory Lead Time :
3 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
MetPak™ CP2
Number of Rows :
5
Note :
Contacts Not Included
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
110
Connector Type :
Shroud for Male Pins
Gender :
Male
Board Thickness :
1.6mm