CP002240R50JB14
Mfr.Part #
CP002240R50JB14
Description
RES 40.5 OHM 22W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Power (Watts) :
22W
Published :
Length :
63.5mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±5%
Resistance :
40.5Ohms
Composition :
Wirewound
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
Max Operating Temperature :
275°C
Width :
15.875mm
Max Power Dissipation :
22W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
2
Supplier Device Package :
Datasheets
CP002240R50JB14
Vishay / Dale CP002240R50JB14
40.5Ohms, 22W, Wirewound,