CP002033R00KE66
Mfr.Part #
CP002033R00KE66
Description
RES 33 OHM 20W 10% AXIAL
Flame Proof, Safety
Lead Diameter :
0.8 mm
Lead Length :
35mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistance :
33Ohm
Composition :
Wirewound
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
20W
Size / Dimension :
2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm